Okyanus Dalgıç Pompa ve Sondaj Hizmetleri

Kuyu Bakımı ve Geliştirme

Sahanızda yapılacak sondaj kuyu inkişafı (temizliği) havalı sistem yardımıyla yapılacaktır.

Ön tespit sonrası, İnkişaf makinesinin temizlik yapılacak kuyu üzerine montajı neticesinde; kuyu içindeki su temini için kullanılan dalgıç pompa varsa dalgıç pompanın sökme işlemi yapılacaktır,

Daha sonra kuyu net derinliği tespit edilerek dip noktasında askı verilmek üzere en az 1” veya 1 ¼” hava borusu indirilir, indirilen hava borusu kuyu temizlik işlemine hazır duruma getirilir.

Kompresör hava basınç borusu ile kuyu temizlik borusu bağlantısı yapılmadan önce bir miktar (kuyunun kirlilik derecesine bağlı olarak) özel sondaj köpüğü ( SULFOTEKS PAI ) konulup hava basınç bağlantıları yapılacaktır.

Hava basıncının verilmesiyle kuyu temizlik işlemine başlanacak ve kuyu suyunun kirlilik derecesine bağlı olarak kuyuya indirilen hava borusu yardımıyla kuyu içinde bulunan tüm tortuların kuyu dışına atılması sağlanacak ve kuyudan, berrak su gelene kadar devam edilecektir

Kuyu temizlik işlemi bittikten sonra temizlik boruları sökülecek; daha sonra dalgıç pompa kuyu içi montajı yapılıp çalışır vaziyette teslim edilecektir.

Kuyudan çıkarılan dalgıç pompa tarafınızdan istenilirse bakımı yapılarak kuyuya indirilerek teslim edilir.

Kuyu temizlik işlemi yapılırken elde edilen kuyu bilgileri istenildiği takdirde rapor oluşturularak tarafınıza teslim edilir.

 
2011 - Okyanus Dalgıç Pompa - Site Tasarım : Sarp Ercan